Etkinlikler

HÜP’te Yeni Dönem

Hukukun Üstünlüğü Platformu Genel Kurulu meslektaşlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşmiştir. Platform Başkanlığı’na yeni dönemde Sayın Şengül Karslı Hanımefendi seçilmiştir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla duyurulur.

2008 Başkan Adayımız Av. Şadi Çarsancaklı'yı Ziyaret

2008 Başkan Adayımız Av. Şadi Çarsancaklı’yı ziyaret ettik.

Basın Açıklaması

Turkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı bünyesindeki üye kuruluşlarının başkan ve temsilcilerinin katıldığı “Ortak Vicdanin Sesiyiz, Terör Sürüsüne Karşı Tek Yüreğiz” gündemli basın toplantısına katıldık.

2016 Başkan Adayımız Av. Mehmet Sarı'yı ziyaret

2016 Başkan Adayımız Av. Mehmet Sarı’yı ziyaret ettik.

Yürütme Kurulu Toplantısı

Hukukun Üstünlüğü Platformu Yürütme Kurulu toplantılarımızı icra ediyoruz.

CIPDH Cezasızlıkla Mücadele Toplantısı

Darbeler Sempozyumu’nun da katılımcılarından olan Uluslararası İnsan Haklarını Geliştirme Merkezi’nin (The International Centre for the Promotion of Human Rights – CIPDH)… devamı için başlığa tıklayınız. 

Adli Yıl Açılış Programı

Adli Yıl Açılış Programımız; değerli meslektaşlarımız, milletvekillerimiz, savcı ve hakimlerimizin katılımıyla 8 Eylül Perşembe günü, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi… devamı için başlığa tıklayınız. 

Türkiye - Azerbaycan Hukuk Platformu Kuruluşu

Türkiye – Azerbaycan Hukuk Platformunun kuruluş çalışmaları başarılı bir şekilde sonuçlandı. Azerbaycan’da yapılan toplantılar neticesinde kuruluş protokolü imzalandı… devamı için başlığa tıklayınız. 

Dünya ve Türkiye’de Darbe Yargılamaları Uluslararası Sempozyumu

1960, 1982 ve 28 Şubat darbelerinin mağdurlarının katılımıyla gerçekleşen “Dünya ve Türkiye’de Darbe Yargılamaları Uluslararası… devamı için başlığa tıklayınız. 

Avrasya Hukuk Kurultayı

Genel Koordinatörlüğünün Av. Ahmet Akcan’ın üstlendiği Düzenleme Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. İlyas Doğan’ın yaptığı… devamı için başlığa tıklayınız.

Demokrasi Okulu Sertifika Programı

13 – 14, 20 – 21 Şubat 2016 tarihlerinde, 10.00 – 17.30 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Büyük Salon’da… devamı için başlığa tıklayınız. 

İdeal Hukuk Kulübü

İdeal hukuk olgusuna ulaşmak adına toplanmış, İstanbul Üniversiteli hukukçular ve hukuk… devamı için başlığa tıklayınız.

Kezban Hatemi’ye Ziyaret

Çok değerli meslektaşımız Sayın Kezban Hatemi’yi ziyarette bulunduk. Kendisi ile önemli konularda fikir alış verişinde bulunarak engin tecrübesinden yararlandık… devamı için başlığa tıklayınız.

Av. Mahmut Mollaoğlu ve Av. Turgay Özdemir ile Görüşme

Hukukun Üstünlüğü Platformu istişare toplantıları kapsamında Av. Mahmut Emin Mollaoğlu ve Av. Turgay Özdemir ile görüştük… devamı için başlığa tıklayınız.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’i ziyaret

Hukukun Üstünlüğü Platformu istişare toplantıları kapsamında İstanbul Valisi sayın Vasip Şahin ile görüşmelerde bulunduk… devamı için başlığa tıklayınız.

Pehlivan Hukuk, Av. Şemseddin Petek

Pehlivan Hukuk Bürosu ve Sn. Avukat Şemseddin Bey ile samimi bir istişare toplantısı yaptık. Misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız… devamı için başlığa tıklayınız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret

Hukukun Üstünlüğü Platformu istişare toplantıları kapsamında Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanı sayın Süleyman Soylu’yu ziyaret ettik… devamı için başlığa tıklayınız.

Kültür Bakanı Mahir Ünal'a Hayırlı Olsun Ziyareti

Hukukun Üstünlüğü Platformu istişare toplantıları kapsamında Kültür Bakanı Mahir Ünal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk… devamı için başlığa tıklayınız.